Ważna informacja.

W dniu 25.09.2014r. Zarząd KS Gwardia zakończył w sposób formalny tworzenie klubu sportowego. Od 01.10.2014r. Klub Sportowy Gwardia przejmuje wszystkie obowiązki związane ze szkoleniem piłkarskim młodzieży, w tym także dotyczące organizacji dla struktur klubu obozów sportowych. Młodzi piłkarze Gwardii stają się od tego dnia pełnoprawnymi zawodnikami jedynego w Opolu piłkarskiego klubu sportowego w formie spółki z o.o. powołanego i działającego na podstawie ustawy o sporcie. Dokonane w ostatnim czasie zmiany w akcie założycielskim klubu stawiają Zarząd KS Gwardia w roli reprezentanta podmiotu realizującego działalność pożytku publicznego. Oznacza to już w grudniu br. podjęcie starań o uzyskanie z puli Urzędu Miasta w Opolu środków na realizowanie piłkarskiej działalności sportowej naszego klubu. W chwili obecnej Klub Sportowy Gwardia spełnia wszelkie wymogi stawiane podmiotom realizującym zadania o charakterze publicznym stąd determinacja w uzyskaniu środków jest wielka. Kolejnym wyzwaniem będzie uzyskanie przez KS Gwardię statusu organizacji pożytku publicznego -to wymagać jednak będzie spełnienia szeregu wymogów formalnych i czasu (minimum trzy lata -wymóg ustawowy).
Ostateczne ukonstytuowanie się formuły prawnej ma na celu profesjonalizację szkolenia, które musi mieć jednak solidne podstawy finansowe. Od 01.10.2014r. wszelkie środki uzyskane przez KS Gwardia mogą być przeznaczane tylko i wyłącznie na działalność statutową klubu (opłacenie obiektów, kadry trenerskiej, zakup sprzętu, udział w zawodach, ligach, itd.). Dotychczasowa forma prawna nakazywała znaczną część pozyskanych środków obciążyć zobowiązaniami podatkowymi, które w znaczny sposób uszczuplały finanse akademii i utrudniały "domknięcie budżetu". Dokonane w ostatnim miesiącu zmiany w statucie Klubu umożliwiają (oprócz pozyskiwania środków zewnętrznych) korzystanie z ustawowo regulowanych zwolnień podatkowych. W konsekwencji Zarząd KS Gwardia liczy, iż w niedalekiej perspektywie budżet Klubu umożliwi przeznaczanie większych środków na sprzęt, bezpłatne -dodatkowe zajęcia dla Gwardzistów, podnoszenie kwalifikacji kadry trenerskiej i inne działania, które podniosą jakość kształcenia piłkarskiego w KS Gwardia.
Szanowni Gwardziści, Szanowni Rodzice -to głównie dzięki Waszemu wsparciu oraz zaufaniu jakim obdarzyliście osoby tworzące KS Gwardia klub ten stale się rozwija. Obecnie dokonane zmiany muszą stać się jednak także Waszym i zawodników udziałem. Stąd niezbędnym staje się sformalizowanie obecności Waszych dzieci, a naszych zawodników w KS Gwardia. Nie ukrywamy, iż to jeden z podstawowych wymogów uzupełniających zmiany dokonane w ostatnim czasie -stąd tak ważne jest pobranie od Państwa i Zawodników deklaracji członkowskich co zakończyć się musi przed końcem października 2014r.
Podejmując wszelkie działania kierujemy się transparentnością -wszelkie szczegóły członkostwa w Klubie opisuje regulamin Klubu Sportowego Gwardia. Uspokajamy też osoby, które wiążą obawy związane z podpisaniem przedmiotowej deklaracji. Nasza działalność wielokrotnie udowodniła, iż zawodnicy którym nie jest "pod drodze" z Gwardią otrzymują bez zbędnych utrudnień zgodę na odejście do innych klubów.
Na koniec odrobina sentymentu. Od 01.10.2014r. ASD SPORT TEAM Opole, który stworzył podwaliny pod obecnie funkcjonujący klub przekazuje prowadzenie szkółki piłkarskiej Klubowi Sportowemu Gwardia spółka z o.o. Zarząd KS Gwardia zdecydował także o pozostawieniu w nazwie akademii skrótu "ASD" -stąd Gwardziści nadal będą uczestniczyć w rozgrywkach piłkarskich pod szyldem ASD Gwardia Opole.

deklaracja -http://www.ksgwardia.pl/pdf/deklaracja.pdf

regulamin -http://www.ksgwardia.pl/pdf/regulamingwardia.pdf